Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 217 Cevabı

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 217 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 217 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 217 Cevabı

Aşağıda, Norveç ve Hindistan’da benzer doğal kaynakların nasıl kullanıldığını gösteren fotoğraflar verilmiştir. Fotoğrafları inceleyerek iki ülkede doğal kaynakların farklı kullanımının nedenlerini ve sonuçlarını tartışınız.

  • Cevap: Norveç nüfusunun azlığından dolayı daha uygulanabilir projeler uygulayabilmektedir. Oysa Hindistan nüfus yoğunluğundan dolayı enerji ihtiyacı fazla bir ülkedir. Bu da enerjiyi daha çok ve kısa yoldan elde etmesini gerektirmektedir. Norveç hem teknolojik olarak daha iyi olan daha gelişkin olan yenilenebilir kaynakları kullanmakta hem de kendi insanının can güvenliğini ön plana almaktadır. Hindistan ise Termik santraller, çöpler, barajlardan enerji ihtiyacını karşılamaktadır.
Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap