Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 182 Cevabı

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 182 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 182 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 182 Cevabı

Aşağıdaki grafiklerde, 2015 yılında Almanya’da çalışan nüfusun ekonomik faaliyet kollarına dağılışı ile bu faaliyet kollarının ülke millî gelirine katkısı gösterilmiştir. Grafikleri inceleyerek farklı sektörlerin Almanya ekonomisine nasıl katkı sağladığını arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Almanya’da nüfusun ekonomik faaliyetlere dağılışına baktığımızda yüzde 75 civarında hizmet sektörünün yüzde 25 civarında sanayi sektörünün yüzde 2 civarında ise tarım sektörünün yer aldığını görürüz. Kısacası Almanya gelişmiş ülke olduğundan tarım faaliyetleri az sanayi ve hizmet sektörü bakımından ise gelişmiş seviyededir.
Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap