Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 180 Cevabı

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 180 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 180 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 180 Cevabı

Yukarıda, Almanya’nın Münih ve Hamburg şehirlerinin yıllık ortalama sıcaklık ve yağış grafikleri verilmiştir. Atlaslarınızdan bu iki kentin yerlerini bulunuz ve iki kentin iklim özelliklerini karşılaştırınız. Kentlerin sıcaklık ortalamaları ile toplam yağış miktarları arasında görülen farklılıkların nedenlerini arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: MÜNİH : Meteoblue iklim diyagramları, 30 yıllık saatlik hava modeli simülasyonlarını temel alır ve Dünya üzerindeki her yer için kullanılabilir. Bu diyagramlar tipik iklim modelleri ve beklenen iklim koşulları için iyi göstergeler sunarlar (sıcaklık, yağış, gün ışığı ve rüzgar). Simüle hava durumu verileri yaklaşık 30 km’lik bir uzaysal çözünürlüğe sahiptir ve gök gürültülü, yerel rüzgarlar veya kasırga gibi tüm yerel hava efektlerini yeniden üretemeyebilir.HAMBURG : Sıcak ve ılıman bir iklim hakimdir; Hamburg Hamburg ilinde belirgin yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Köppen-Geiger iklim sınıflandırmasına göre Cfb olarak adlandırılabilir. Hamburg ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 8.5’dır. Yıllık ortalama yağış miktarı: 738 mm
Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap