Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 166 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

Aşağıda, Amerika Kıtası’nda Karayip Adaları üzerinde yer alan, yaklaşık 14 bin kilometrekarelik alan kaplayan ve toplam nüfusu 319 bin kişi olan Bahama Adaları’nın 2014 yılına ait turizm değerleri verilmiştir. Yan tarafta ise Bahama Adaları’nda çalışan nüfusun ekonomik faaliyet kollarına dağılış grafiği gösterilmiştir. Grafik ve tablodan faydalanarak turizm sektörünün bu ülke ekonomisi için önemini arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Turizm (Bacasız Sanayi) günümüzde en çok gelişen ekonomik faaliyetlerden birisidir. En önemli faydası ülkelerin dış ticaret açığını kapatmasıdır. Dış ödemeler dengesinin sağlanmasında çok önemli bir yere sahiptir. Turizme katılan insan sayısı arttıkça ülkeye giren döviz de artar. bu da cari açığın kapanmasında etkilidir. Turizm ayrıca ülkelerdeki iş imkanları arttırarak işsizliği önler.
Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap