Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

Yukarıda, Dünya Tarım Örgütünün (FAO) verileriyle hazırlanan “2006 Yılı Dünya Temel Ahşap ve Kâğıt Ürünleri Ticareti Haritası” gösterilmiştir. Bu ürünlerin ticaretinin en fazla hangi ülkeler arasında gerçekleştiğini ham madde, üretim ve tüketim unsurlarını da göz önüne alarak arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap: Haritaya bakıldığında ahşap ve kağıt üretimi ihracatında ABD en önde olduğu görülmektedir. ABD’nin en fazla ihracat yaptığı kıtalar Güney Amerika ve Avrupa kıtalarıdır. Bu ilkelerdeki kağıt ürünleri tüketimi önce gelişmişlik seviyesine sonra nüfus miktarına bağlıdır. Gelişmişlik seviyesi arttığında okuma yazma oranı artacağından kağıt tüketimi de artar.
Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap