Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 157 Cevabı

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 157 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 157 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 157 Cevabı

Yukarıda, temel besin maddelerinden biri olan ekmeğin tarladan soframıza olan yolculuğu kısaca gösterilmiştir. Ekmeğin bu yolculuğunda ekonominin hangi unsurları etkili olmuştur? Fotoğraflardan yararlanarak cevaplayınız. 

  • Cevap: Buğday ticaretinin gerçekleşmesinde üç önemli unsur rol oynar. Temel besin kaynağı olan buğdayın ticaretinin yapılması için öncelikle ham maddeye sahip olmak gerekir. Buğday toplandıktan sonra olduğu gibi tüketilmez. Buğday toplandıktan sonra (ham madde) un, ekmek elde edilmesi için üretime geçilmesi gerekir. Üretilen ekmekten kar elde etmek için tüketimin fazla olduğu yerlere yeni pazar alanlarına (nüfusun fazla olduğu) ulaştırılması gerekir.

Ham madde (buğday) >>> Üretim (ekmek, un) >>> Pazar (tüketim merkezleri)

Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap