Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 175

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 175 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 175

UYGULAMA

Orta Asya Türk kültürünün şekillenmesinde bazı unsurlar önemli bir etkiye sahiptir. Aşağıda verilen unsurların Türk kültüründe siyasi, sosyal ve ekonomik hayata olan etkilerini karşılarındaki boşluklara yazınız.

  • Cevap:

İklim ve bitki örtüsü, Orta Asya Türk kültüründe hayvancılığın gelişimine ve göçebe yaşam tarzına olanak sağlayarak sosyal ve ekonomik hayatta önemli bir rol oynamıştır.

At, Orta Asya Türk kültüründe ulaşım, avcılık, savaş teknolojisi ve göçebe yaşam tarzı gibi birçok alanda siyasi, sosyal ve ekonomik hayatta önemli bir etkiye sahiptir.

Demir, Orta Asya Türk kültüründe tarım, savaş teknolojisi, zanaat ve ticaret alanlarında kullanılarak ekonomik hayatı etkilemiş ve aynı zamanda askeri güç ve siyasi nüfuz kazanmada da önemli bir rol oynamıştır.

11. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 175 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!