Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülten TEKBAŞ, Asım EKİZ, Yusuf AYDIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Soner GİRGİN tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Ömer GÜLÖZ var.

10. Sınıf Coğrafya Gün Yayınları Ders Kitabı Sayfa 91 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı 

Yaşadığınız çevrede çalışan nüfusun daha çok hangi iş kollarında çalıştıklarını araştırarak belirleyiniz. Bu durumun, yaşadığınız yerin gelişmişlik düzeyiyle ilgisi konusundaki düşüncelerinizi defterinize yazınız.

  • Cevap: Daha çok fabrikalarda çalışıyorlar. Bir saniye şehri olduğundan dolayı.

Yukarıdaki iş kollarından hangisinde çalışanların oranının fazla olması, bir ülkenin gelişmiş olduğunun göstergesi sayılabilir? Düşüncenizi derste söyleyiniz.

  • Cevap: III. Ekonomik faaliyetlerde(hizmet sektöründe) çalışanların oranının fazla olması ülkenin ekonomik olarak gelişmiş olduğunu gösterir. Gelişmiş ülkelerde çalışan nüfusun en çok istihdam edildiği sektör sırasıyla hizmet, sanayi ve tarımdır.
Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap