Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülten TEKBAŞ, Asım EKİZ, Yusuf AYDIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Soner GİRGİN tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Ömer GÜLÖZ var.

10. Sınıf Coğrafya Gün Yayınları Ders Kitabı Sayfa 178 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı 

Yukarıdaki fotoğraflara göre Türkiye’de yerleşmeyi etkileyen beşerî faktörleri 50 sözcüğü geçmeyecek bir metin hâlinde yazınız.

  • Cevap: Türkiye ‘de yerleşmeyi etkileyen beşeri faktörlerden en önemlisi sanayi faaliyetlerinin dağılışıdır. Ülkemizde nüfusun en yoğun toplandığı yerler endüstri faaliyetlerinin bulunduğu olanlardır. Çatalca, Kocaeli Bölümü, Güney Marmara, Zonguldak, Karabük Çevreli, Kıyı Ege, Adana Bölümü gibi ulaşım, ticaret, turizm, tarımsal faaliyetler ve madencilik yerleşmeyi etkileyen diğer beşeri faktörlerdir. Ulaşım ve ticaretin gelişmiş olduğu yerlerde nüfus miktarı fazladır. Özellikle önemli kavşak yolları üzerinde bulunan yerlerde ticaret de gelişmektedir. Toprağın verimli, iklim koşullarının elverişli olduğu Kıyı Ege, Adana Bölümü, Güney Marmara Bölümü gibi yerlerde ekonomik değeri yüksek olan ürünleri tarımı yapıldığından buralarda tarıma dayalı sanayi gelişmiştir. Antalya Bölümü, Muğla, Nevşehir gibi kentlerimizde turizm faaliyetlerinin gelişmiş olması yerleşmeyi etkilemektedir.
Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap