Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülten TEKBAŞ, Asım EKİZ, Yusuf AYDIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Soner GİRGİN tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Ömer GÜLÖZ var.

10. Sınıf Coğrafya Gün Yayınları Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı 

Ülkemizdeki başlıca su kaynaklarının neler olduğunu araştırarak bunları sınıflandırınız. Yaptığınız sınıflandırmayı defterinize yazınız.

  • Cevap: 
Yaşadığınız yerde yukarıdaki su kaynaklarından hangileri bulunmaktadır? Bu su kütlelerinin önemiyle ilgili görüşlerinizi sınıfta paylaşınız.
  • Cevap: Yaşadığım yerde su kaynaklarından denizler ve okyanuslar bulunmaktadır. Denizlerin önemi kışların ılık ve yağışlı geçmesine neden olmaktadır. Buda ekonomik değeri yüksek olan ürünlerin yetişmesine imkan vermektedir. Ayrıca bulunduğum çevrede yazları sıcak ve kurak geçmesi kayalarımızda deniz turizminin gelişmesini sağlar. Akarsuların önemi de kış mevsiminde balık avlanması ve tarımda sulama da kullanılmıştır.
Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap