Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 226

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 226

Hava yolu ulaşımının tercih edilme nedeni, yüksek hızının yanı sıra kaza oranının diğer ulaşım araçlarına göre daha düşük olmasıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ucuzlayan hava yolu ulaşımı, diğer ulaşım türlerine göre hâlâ en pahalı ulaşım sistemidir. Daha çok yolcu taşımacılığında kullanılan bu ulaşım sisteminden yük taşımacılığında da yararlanılmaktadır. Bu bağlamda özel kargo uçakları bulunmaktadır.

Havalimanları, hava yolu ulaşımında ayrı bir öneme sahiptir. Yolcuların her türlü ihtiyaçlarının karşılanabilmesi, uçakların gerekli bakım, kontrol vb. işlemlerinin yürütülebilmesi adına bu alanlar, günümüz ulaşım sistemleri içerisinde çok kapsamlı ve modern birer liman özelliği taşımaktadır (Görsel 3.8).

HABER KÖŞESİ

İstanbul Havalimanı 40 milyon yolcuya ulaştı

29 Ekim 2018 tarihinde açılışı yapılan İstanbul Havalimanı; bir yılda iç hatlarda 9 milyon 872 bin 793, dış hatlarda 30 milyon 597 bin 252 olmak üzere toplamda 40 milyon 470 bin 45 yolcuya hizmet verdi.

Tam kapasiteyle hizmete girdiğinde dünyanın en büyük havalimanı olacak bu devasa yapı, yaklaşık 76,5 milyon metrekarelik bir alana inşa edildi. Toplamda 6 pist, paralel taksi yolları, 2 milyon metrekareyi bulan kapalı alan, 6,5 milyon metrekare apron büyüklüğü, terminaller arası ulaşımı sağlayacak raylı sistem, kargo ve genel havacılık terminalleri, kapalı ve açık otoparklar, destek birimleri, sosyal tesisler ve diğer ünitelerden oluşan İstanbul Havalimanı’nın 2028’e kadar tamamlanması öngörülüyor.

Enerji ve su verimliliğinde yaklaşık %40 tasarruf sağlayacak özellikleri ve teknoloji ağırlıklı yönetimiyle inşa edilen bu eser, geleceğin dünyasına hitap eden akıllı havalimanı olarak faaliyet gösterecek. Ayrıca İstanbul Havalimanı tam kapasiteyle hizmete girdiğinde Avrupa hava sahasının yeniden yapılandırılacağı ve kıtalar arası uçuş güzergâhlarının büyük ölçüde değişeceği öngörülmektedir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!