Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 217

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 217 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 217

Demir ipek Yolu

Tarihî İpek Yolu, demir yolu hattıyla yeniden hayat buldu. 30 Ekim 2017’de ilk seferin gerçekleştiği Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattı sayesinde Londra’dan kalkan bir tren Pekin’e kadar kesintisiz gidebilecek. 10 yılda tamamlanan projenin ilk yolculuğuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili tanıklık etti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Londra’dan kalkan bir trenin Pekin’e kadar kesintisiz gidebilmesi için önünde iki engel vardı. Bunlardan biri boğaz, diğeri ise Kars ile Ahılkelek arasında eksik kalan kesim. Bu amaçla Asya ile Avrupa’yı denizin altından demir yoluyla bağladık (Marmaray). İkinci halkada da Kars ile Gürcistan’ın Ahılkelek kenti arasındaki eksik kısmı tamamladık.” diye konuştu. Türkiye’ye maliyeti 600 milyon dolar olan projenin yıllık getirisinin 1 milyar doları bulması bekleniyor. Marmaray ile bütünleşecek olan BTK (Bakü-Tiflis-Kars) Demir Yolu Projesi, Avrupa’dan Çin’e demir yoluyla kesintisiz yük taşınmasını da mümkün hâle getirecek.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 217 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!