Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 197

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 197 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 197

UYGULAMA

Dost Kara Günde Belli Olur

“Kapılarınızı Açın, Ne Kadar Masrafınız Varsa Biz Karşılayacağız”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bangladeş ile yaptıkları görüşmede “Kapılarınızı açın, ne kadar masrafınız varsa biz karşılayacağız.” dediklerini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Arakanlı kardeşlerimize her türlü desteği veriyoruz. İnşallah bu sorunun kesin çözümü için adımlar atıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’mız gece gündüz çaba sarf ediyor. Dün akşam da Endonezya ve Malezya cumhurbaşkanları ile görüştü. BM Genel Sekreteri ile görüştü. Onun talimatları ile bugün saat 16.00 gibi eski BM Genel Sekreteri, şimdi özel temsilci Kofi Annan ile bir telefon görüşmesi yapacağım. İslam İşbirliği Teşkilatı’nı da hareketlendirdik. Bu yıl Arakan’la ilgili bir zirve yapacağız. Bu soruna kesin bir çözüm bulmamız lazım.” (Basından, 01/09/2017)

Arakan’a Yardım Kampanyası

Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren, 2012 yılında başlayan saldırılar sonrası yerlerinden edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanlar yine büyük acılar yaşıyor.

Şiddetini artıran saldırılarda binlerce insanın hayatını kaybettiği, on binlercesinin de göç yoluna düştüğü Arakanlı Müslümanlar için 2012 yılından bu yana insani yardımda bulunan AFAD, Türk Kızılayı ve Türkiye Diyanet Vakfı bölgeden yükselen yardım çığlıklarına sessiz kalmayarak yeniden harekete geçti.

Çocuk, kadın, genç, yaşlı… Her yaş ve gruptan yüz binlerce Arakanlı Müslüman’ın yarasına merhem olmak isteyen siz hayırseverlerin bağışlarını gerek ülkeleri Myanmar’da göçmen durumuna düşen, gerekse zorunlu olarak göç ettikleri ülkelerde yaşam mücadelesi veren Arakanlılara ulaştırmak için insani yardım operasyonu başlatan AFAD, Türk Kızılayı ve Türkiye Diyanet Vakfı, bu çığlığa sessiz kalmayan herkesi bir kez daha desteğe davet ediyor.

Gelin, bu zorlu şartlarda onlar için bir kez daha harekete geçelim. Yaralarını birlikte saralım. Arakanlı Müslümanlar yardımlarınızı bekliyor. (Basından, 29/12/2017)

Yukarıdaki metinlerden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Yardım kampanyaları kişi ve toplum açısından nasıl bir öneme sahiptir?

  • Cevap: Yardım kampanyaları kişi ve toplum açısından çok önemlidir çünkü bu kampanyalar, acil ihtiyaçları olan insanlara yardım ederek hayatlarını kurtarabilir, yaralarını iyileştirebilir ve onların hayat kalitesini artırabilir. Ayrıca, bu kampanyalar insanların bir araya gelmesini, dayanışma ve yardımlaşma duygularının gelişmesini sağlayabilir.

2. Bu tür yardım kampanyaları başka hangi olaylara yönelik düzenlenebilir?

  • Cevap: Bu tür yardım kampanyaları doğal afetler, savaşlar, göçler ve hastalıklar gibi birçok olaya yönelik düzenlenebilir. Örneğin, depremler, sel felaketleri, açlık, çocuk felci, Ebola salgını gibi doğal afetler ve hastalıklar için yardım kampanyaları düzenlenebilir.

3. Daha önce böyle bir yardım kampanyasına katıldınız mı? Neden?

  • Cevap: Bu soruya bireysel bir cevap verilir. Ancak, yardım kampanyalarına katılmak, insanların yaşadığı zorlukları anlamak ve yardım etmek isteyen insanlar için faydalı bir deneyim olabilir.

4. Bu tür yardım kampanyalarının farklı toplumlar arasında ne gibi etkileri olabilir?

  • Cevap: Bu tür yardım kampanyaları, farklı toplumlar arasında olumlu etkiler yaratabilir. Özellikle, ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek, insanların birbirlerine saygı duymalarını ve empati kurmalarını sağlayabilir. Bu da toplumlar arasında daha iyi ilişkilerin oluşmasına ve barışçıl bir dünya için adım atılmasına yardımcı olabilir.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 197 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!