Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 194 Cevapları Yıldırım Yayınları

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Yıldırım Yayınları Sayfa 194 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 194 Cevapları Yıldırım Yayınları

İstanbul Havalimanı, büyük bir kapasiteye sahip olması, dünyanın birçok merkezine bağlanması bakımından önemli avantajlara sahiptir. Ülkemizdeki mevcut olan yük ve yolcu taşıma kapasitesini artıracak olan bu havalimanı; Afrika, Avrupa ve Asya kıtalarının kavşak noktasında bulunmasından dolayı önemli bir aktarma merkezi konumunu üstlenmiş durumdadır. Bu özelliğiyle ülkemizin jeopolitik önemini artıracak olan İstanbul Havalimanı, hem bölgesel hem de küresel öneme sahiptir.

29.10.2018

İstanbul Havalimanı’nm açılışına Cumhurbaşkanı ve eşinin yanı sıra TBMM Başkanı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Hazine ve Maliye Bakanı, 11. Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, İstanbul Valisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilçe belediye başkanları; iş, siyaset ve sanat dünyasından isimler katıldı. Dünya liderlerinin de davet edildiği açılışta Arnavutluk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Katar Devleti Emiri, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Kosova Cumhurbaşkanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Moldova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Pakistan İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Sırbistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Sudan Cumhurbaşkanı, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı (Başbakan), Bulgaristan Başbakanı, Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Altyapı Bakanı, Gürcistan Dışişleri Bakanı (Heyet Başkanı), İran Dışişleri Bakanı (Heyet Başkanı), Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başkanı hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı’nı taşıyan özel uçak “CAN”, saat 16.25’te İstanbul’da açılışı yapılan havalimanına indi. Cumhurbaşkanı ve eşi, yeni havalimanında resmî törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı’nı, Hazine ve Maliye Bakanı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, İstanbul Valisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer ilgililer karşıladı. İstanbul Yeni Havalimanı’nda bagaj bekleme süresi azalacak. Saatte 10 bin 800 bagaj işletme kabiliyeti olan 42 kilometre uzunluğundaki bagaj sistemiyle toplanacak bagajlar, uçaklara ve yolculara vakit kaybettirmeden ulaşacak. Erken gelen bagajların depolanması için EBS (Erken Bavul Sistemi) devrede olacak.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Yıldırım Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
clap
1
confused
1
unlike
0
happy
0
love
0
sad
0
angry

Yorum Yap