Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 193 Cevapları Yıldırım Yayınları

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Yıldırım Yayınları Sayfa 193 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 193 Cevapları Yıldırım Yayınları

Hava Yolu Ulaşımı

Yeryüzünde ticari amaçlı ilk uçak seferleri Fransa’da 20. yüzyılın başlarında başlamıştır. Uluslararası antlaşmalar, uçak sanayisinin ve havalimanı yapım tekniklerinin gelişmesi hava ulaşımının ilerlemesine etkide bulunan etmenlerin başlıcalarıdır. Kuzey Amerika ve Avrupa hava yolu taşımacılığının yoğun olduğu yerlerdir (Görsel 3.1). Dünyadaki büyük havalimanlarının en fazla olduğu ülke ABD’dir. Bu ülkede yer alan Atlanta, Los Angeles (Los Encılıs) ve Chicago (Şikago) küresel etkiye sahip havalimanlarıdır. ABD’nin yanı sıra Çin, İngiltere, Japonya ve Fransa da küresel etkiye sahip havalimanlarına sahip olan ülkelerdir.

İstanbul’da 2018 yılında hizmete açılan İstanbul Havalimanı küresel öneme sahiptir. Bu havalimanı, dünyanın en büyük havalimanlarındandır (Fotoğraf 3.5). İstanbul Havalimanı, Uzak Doğu ve Afrika’nın bazı ülkeleri ile Orta Asya’nın Avrupa ve Amerika’ya bağlanmasında önemli bir aktarma merkezi konumundadır.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Yıldırım Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 193 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
angry
2
clap
2
unlike
1
happy
0
love
0
confused
0
sad

Yorum Yap